Mimari Boyalar - Profire

İçeriğe git
ENDÜSTRİYEL BOYA VE KAPLAMA
MİMARİ BOYALAR
Mimari kaplamalar, enerji verimli bina kavramı için gerekli olan hava bariyerlerinin sağlanmasında kritik bir rol oynamaktadır. Hava bariyerleri binadaki hava akışını durdurur, binayı korur ve binadaki ısıtma ve soğutma sistemlerinin verimliliğini arttırır. Mimari kaplamalarla sağlanan hava bariyerleri, çevre dostu bina standartlarında bulunan enerji verimliliği performans gereksinimlerine katkıda bulunur.

Günümüzde boyalarda kullanılan emülsiyon teknolojisi, düşük VOC ve yüksek fırçalama direncine sahip kokusuz boyalar sağlık açısından da insan sağlığına katkıda bulunmaktadır.

İç ve dış ortam boyaları artık tek bir üründe astarlama gerektirmeden uygulanabilmektedir. Daha az kat uygulama işi verimlilik ve çevre açısından daha fazla avantaj sağlar. Bu kombinasyonlar, daha dayanıklı ve daha uzun süren yüksek kaliteli bir uygulama sunmak üzere tasarlandığından boyaların yenilenme sıklığı azaltılır.

Hastane ve okullarda kullanılması için tasarlanan bazı özel iç cephe boyaları, küf nedeniyle oluşan bozulmayı ve dolayısıyla kokuyu kontrol ederek kaplamanın ömrünü uzatmaya yardımcı olan anti-mikrobiyal katkı maddeleri içerir. Boya yüzeyinin küf oluşumunu önlemek için gümüş gibi bazı katkı maddelerinin katılarak formüle edilen düşük emisyonlu boyalar, okul ve hastane gibi hassas yapıların sağlık ve konforunu korur.
Bazı mimari boyalar, geri dönüştürülmüş plastik ve soya yağı gibi yenilenebilir, biyolojik bazlı veya geri dönüştürülmüş bileşenleri organik çözücülerden uzaklaştırarak kullanıyor. Bio-esaslı ürünler tarımsal, ormancılık veya deniz katkılarından oluşur.
TELİF HAKKI © 2014-2017 PROFIRE, TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
TELİF HAKKI © 2014-2017
PROFIRE, TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İçeriğe dön