Boru, HVAC, Kanal Ekipmanları için Endüstriyel Termal İzolasyon - Profire

İçeriğe git
ENDÜSTRİYEL TERMAL İZOLASYON
Geleneksel Isı yalıtım yapısı, genellikle ısı iletimi düşük taş yünü malzemenin, ince metal levhalar ile kaplanmasından oluşur. Bu, sistem izolasyonu, hava veya mekanik darbeler gibi dış etkenlerden korur.

Profire, geleneksel ısı yalıtımına ek olarak 0.021 W/m.K (<hava 0.026 W/m.K) gibi günümüzde en düşük ısı iletim kat sayısına sahip, pirojenik silika (SiO2) içeren Microporous ve Aerojel malzemeleri de pazara sunarak uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Çünkü ısı izolasyonunun etkinliği ısı iletkenliği ile açıklanmaktadır. Yüksek ısı yalıtımı düşük ısı iletkenliğine bağlıdır.

Microporous malzemeler, 1000°C'ye kadar ki sıcaklıklarda mümkün olan en iyi izolasyon değerlerine sahip olup endüstrinin bütün sektörlerinde kullanılmaktadır. Bu ürün grubundaki malzemelerle mümkün olan en ince kalınlıkta en iyi termal izolasyona erişmek mümkündür.

Aerojel malzemeler ise dünyada bilinen en hafif katı izolatördür. Yapısının %99,98 oranını hava oluşturmakta olup katı maddeler içerisinde en iyi termal iletkenlik katsayısına sahip süper yalıtkan bir maddedir

Malzemeler piyasaya sert/esnek panel ve rulo sargı halinde ve müşteri ihtiyacına göre işlenmiş sunulmaktadır. Kesilmiş ve işlenmiş parçalar müşterilerin ihtiyaçlarına göre üretilmekte olup alternatif olarak PE-Folyo, cam yünü veya alüminyum folyo ile kaplanarak da sunulmaktadır.
HVAC Kanal İzolasyonu
Günümüzde hava kanallarıyla ilgili birçok gereklilik bulunmaktadır. En önemlisi, yaşam alanlarının konforunun göz önüne alınması ve yangın güvenliği taleplerinde herhangi bir taviz verilmemesidir. Yaşam alanlarının havalandırmasıyla bağlantılı olarak ayrıca yoğuşmanın oluşmadığından ve gereken sıcaklığın daima muhafaza edildiğinden emin olunmalıdır.
Boru ve Ekipman İzolasyonu
Günümüzde hava kanallarında birçok gereklilik bulunmaktadır. En önemlisi, gemilerin veya platformların yaşadığı bölgedeki konforun göz önüne alınması ve yangın güvenliği taleplerine herhangi bir taviz verilmemesi. Kabinlerin ve diğer odaların havalandırmasıyla bağlantılı olarak ayrıca yoğuşmanın oluşmadığından ve gereken sıcaklığın daima muhafaza edildiğinden emin olunmalıdır. Bu, doğru kalınlıktaki ROCKWOOL SeaRox ürünlerinden biriyle elde edilir.

Boru tesisatının doğru ısı yalıtımının faydaları:
  • Isı kaybında azalma
  • Maliyet düşürülmesi
  • CO2  gazının azalımı
  • Dona karşı koruma
  • Süreç kontrolü: işlem sıcaklığının stabil olduğundan emin olmak
  • Gürültü azalımı
  • Yoğuşma önleme
  • Yüksek sıcaklıklara karşı koruma
TELİF HAKKI © 2014-2022 PROFIRE, TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
TELİF HAKKI © 2014-2017
PROFIRE, TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İçeriğe dön