Boru, HVAC, Kanal Ekipmanları için Endüstriyel Termal İzolasyon - Profire

Profire
İçeriğe git
ÜRÜNLER
ENDÜSTRİYEL TERMAL İZOLASYON
Geleneksel Isı yalıtım yapısı, genellikle ısı iletimi düşük taş yünü malzemenin, ince metal levhalar ile kaplanmasından oluşur. Bu, sistem izolasyonu, hava veya mekanik darbeler gibi dış etkenlerden korur.

Profire, geleneksel ısı yalıtımına ek olarak 0.021 W/m.K (<hava 0.026 W/m.K) gibi günümüzde en düşük ısı iletim kat sayısına sahip, payrojenik silika (SiO2) içeren mikroporus malzemeleri de pazara sunarak uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Çünkü ısı izolasyonunun etkinliği ısı iletkenliği ile açıklanmaktadır. Yüksek ısı yalıtımı düşük ısı iletkenliğine bağlıdır.

Mikroprus malzemeler, 1000°C'ye kadar ki sıcaklıklarda mümkün olan en iyi izolasyon değerlerine sahip olup endüstrinin bütün sektörlerinde kullanılmaktadır. Bu ürün grubundaki malzemelerle mümkün olan en ince kalınlıkta en iyi termal izolasyona erişmek mümkündür.

Malzemeler piyasaya sert/esnek panel halinde ve müşteri ihtiyacına göre işlenmiş şekilde sunulmaktadır. Kesilmiş ve işlenmiş parçalar müşterilerin ihtiyaçlarına göre üretilmekte olup alternatif olarak PE-Folyo, cam yünü veya alüminyum folyo ile kaplanarak da sunulmaktadır.
HVAC Kanal ve Boru İzolasyonu
Günümüzde hava kanallarında birçok gereklilik bulunmaktadır. En önemlisi, yaşam alanlarının konforun göz önüne alınması ve yangın güvenliği taleplerinde herhangi bir taviz verilmemesidir. Yaşam alanlarının havalandırmasıyla bağlantılı olarak ayrıca yoğuşmanın oluşmadığından ve gereken sıcaklığın daima muhafaza edildiğinden emin olunmalıdır.

Boru tesisatının doğru ısı yalıtımının faydaları:
  • Isı kaybında azalma
  • Maliyet düşürülmesi
  • CO2  gazının azalımı
  • Dona karşı koruma
  • Süreç kontrolü: işlem sıcaklığının stabil olduğundan emin olmak
  • Gürültü azalımı
  • Yoğuşma önleme
  • (Kişisel) Yüksek sıcaklıklara karşı koruma
Boru İzolasyonu
Günümüzde hava kanallarında birçok gereklilik bulunmaktadır. En önemlisi, gemilerin veya platformların yaşadığı bölgedeki konforun göz önüne alınması ve yangın güvenliği taleplerine herhangi bir taviz verilmemesi. Kabinlerin ve diğer odaların havalandırmasıyla bağlantılı olarak ayrıca yoğuşmanın oluşmadığından ve gereken sıcaklığın daima muhafaza edildiğinden emin olunmalıdır. Bu, doğru kalınlıktaki ROCKWOOL SeaRox ürünlerinden biriyle elde edilir.
TELİF HAKKI © 2014-2017 PROFIRE, TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
TELİF HAKKI © 2014-2017
PROFIRE, TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İçeriğe dön